857-400-9525 [email protected]

All-American Model UN Alumni Attend

Benjamin Della Rocca

Benjamin Della Rocca

WEMUN Expo 2012 (Best Delegate)-Head Delegate

Choate Rosemary Hall (CT)
Yale University

Alexander Shypula

Alexander Shypula

WEMUN Expo 2012(Outstanding Delegate)

Delbarton School (NJ)
New York University

Chaheti Bansal

Chaheti Bansal

WEMUN Expo 2012 (Best Delegate)

New Hyde Park High School (NY)
Penn State University

Sana Mayat

Sana Mayat

WEMUN Expo 2012 (Best Delegate)

Eastchester High School (NY)
New York University
UC Berkeley School of Law

Kevin Ford

Kevin Ford

WEMUN Expo 2012 (Best Delegate)

Ridgefield High School (CT)
Northwestern University

Amar Singh Mandair

Amar Singh Mandair

WEMUN Expo 2012 (Best Delegate)

Solon High School (OH)
Miami University

Tabytha Ruben

Tabytha Ruben

WEMUN Expo 2012 (Outstanding), WEMUN Expo 2013 (Best Delegate)

Trevor Day School (NY)
Colgate University

Dana "Trip" Warren

Dana "Trip" Warren

WEMUN Expo 2012 (Best Position Paper)

Masconomet Regional High School (MA)
Marquette University

Julia Iansiti

Julia Iansiti

WEMUN Expo 2012 (Best Delegate)

Milton Academy (MA)
Boston University

Justin Andrews

Justin Andrews

WEMUN Expo 2012 (Outstanding Delegate)

Elmont Memorial High School (NY)
Oberlin College

Charles "Alex" Trivette

Charles "Alex" Trivette

WEMUN Expo 2012 (Best Delegate)

Granby High School (VA)
Hampden-Syndey College

Pranav Bhatnagar

Pranav Bhatnagar

WEMUN Expo 2012 (Best Delegate)

 Scarsdale High School (NY)
Deep Springs College
Reed College

Liam Albrittain

Liam Albrittain

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate)

Georgetown Day School (DC)
Williams College

Alexandra Alfonso

Alexandra Alfonso

WEMUN Expo 2012 (Best Delegate), WEMUN Expo 2013 (Outstanding Delegate)

Academy of the Holy Angels (NJ)
The George Washington University

Lily Cunniff

Lily Cunniff

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate), YMGE 2013 (Best Delegate)

Academy of the Holy Angels (NJ)
The George Washington University

Richard Decker

Richard Decker

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate)

C.A. Bouton High School (NY)
Goucher College

Benjamin Denn

Benjamin Denn

WEMUN Expo 2013 (Outstanding Delegate)

C.A. Bouton High School (NY)
U.S. Military Academy at West Point

Shayne Donoghue

Shayne Donoghue

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate)

Peru Junior-Senior High School (NY)

Robert Patrick Dowling

Robert Patrick Dowling

WEMUN Expo 2013, YMGE 2013

Seawanhaka High School (NY)
University of Pennslyvania

McLain Faett

McLain Faett

WEMUN Expo 2013 (Outstanding Delegate)

Maggie Walker Governer’s School (VA)
University of Virginia

David Anthony Hall

David Anthony Hall

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate), Head Delegate

Granby High School (VA)
George Mason University

Andrew Lama

Andrew Lama

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate)

Milburn Senior High School (NJ)
The George Washington University

Gloria Li

Gloria Li

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate)

Newton North High School (MA)
New York University

Sharel Liu

Sharel Liu

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate)

Choate Rosemary Hall (CT)
Columbia Univeristy

Frank Lou

Frank Lou

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate), Team Parliamentarian

Fox Chapel Area High School (PA)
Stanford University

Kathryn Rejaei

Kathryn Rejaei

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate)

Milburn Senior High School (NJ)
Indiana University

Madison Taylor

Madison Taylor

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate), Head Delegate, YMGE 2013 (Best Delegate)

St. Mary’s Academy (CO)
Tufts University

Sara Van Velkinburgh

Sara Van Velkinburgh

WEMUN Expo 2013, YMGE 2013 (Outstanding Delegate)

St. Mary’s Academy (CO)
Boston University

Sophie Yanglian

Sophie Yanglian

WEMUN Expo 2013 (Best Delegate)

Choate Rosemary Hall (CT)
Duke University

Mitchell Zerman

Mitchell Zerman

WEMUN Expo 2013 (Outstanding Delegate)

Irvington High School (NY)
University of Vermont

Aaron Kofsky

Aaron Kofsky

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

St. Vincent-St. Mary High School (OH)
Miami University

Sami Lyons

Sami Lyons

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

Trevor Day School (NY)
The George Washington University

Soven Bery

Soven Bery

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate), YMGE 2014 (Honorable Mention)

 Newark Academy (NJ)
University of Southern California

Ben Fifield

Ben Fifield

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

Granby High School (VA)
George Mason University

Alexandra Knapp

Alexandra Knapp

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

Pine View School (FL)
New York University

Benjamin Schafer

Benjamin Schafer

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

Orchard Park High School (NY)
Harvard University

Dylan McAuley

Dylan McAuley

WEMUN Expo 2014 (Honorable)

Tandem Friends School (VA)
Hampden-Sydney College

Srikanth Krishnan

Srikanth Krishnan

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

Wootton High School (MD)
University of Chicago

Adriane Tomovic

Adriane Tomovic

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

Granby High School (VA)
University of Virginia

Daniel Murphy

Daniel Murphy

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate), Head Delegate

Woodstock Academy (CT)
College of the Holy Cross
Georgetown Law Center

Chloe Amouyal

Chloe Amouyal

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

Newton South High School (MA)
Tufts University

Dylan Sexton

Dylan Sexton

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

Western Kentucky University
Templeton Kay

Templeton Kay

WEMUN Expo 2014 (Best Delegate)

Red Hook High School (NY)
Bard College

Mikaela Rabb

Mikaela Rabb

YMGE 2014 (Outstanding Delegate)

Philips Academy Andover (MA)
Yale University

Junius Williams

Junius Williams

YMGE 2014 (Best Delegate)

Philips Andover Academy (MA)
Harvard University

Jake Colavolpe

Jake Colavolpe

YMGE 2014 (Best Delegate)

The Sound School (CT)
Yale University

Caitlin Chan

Caitlin Chan

YMGE 2014 (Best Delegate)

Bergen County Academies (NJ)
The George Washington University

Matthew Chu

Matthew Chu

YMGE 2014 (Honorable)

St. Vincent-St. Mary High School (OH)
Otterbein University

Pablo Fiori

Pablo Fiori

YMGE 2014 (Best Delegate)

Beaver Country Day School (MA)
Cornell University

Odia Kane

Odia Kane

YMGE 2014 (Best Delegate)

Engineering and Science University Magnet School (CT)
University of Connecticut

Caitlin Listek

Caitlin Listek

YMGE 2014 (Honorable)

Carondelet High School (CA)
The George Washington University

Ellen Lu

Ellen Lu

YMGE 2014 (Best Delegate)

East Brunswick High School (NJ)
The George Washington University

Nate Manwell

Nate Manwell

YMGE 2014 (Best Delegate)

Williston Northampton School (MA)
Amherst College

Elaine Miao

Elaine Miao

YMGE 2014 (Honorable)

Belmont High School (MA)
University of California, Los Angeles

Nicholas Romanoff

Nicholas Romanoff

YMGE 2014 (Best Delegate), Head Delegate

Stuyvesant High School (NY)
University of Chicago

Morgan Rose

Morgan Rose

YMGE 2014 (Outstanding), WEMUN 2015 (Best Delegate), HMUN India 2015 (Honorable)

Chantilly High School (VA)
American University

Katherine Cohen

Katherine Cohen

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), HMUN India 2015 (Best Delegate), YMGE 2015 (Best Delegate), NAIMUN 2016

Gulliver Preparatory School (FL)
Rice University

Donald Frank

Donald Frank

WEMUN Expo 2015 (Outstanding Delegate), YMGE 2015 (Best Delegate), HACIA 2016 (Outstanding), YMGE 2016 (Best Delegate)

Thomas Jefferson High School for Science and Technology (VA)
Indiana University

Jennifer Min

Jennifer Min

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), YMGE 2015 (Honorable), NAIMUN 2016, HACIA 2017 (Best Delegate)

McLean High School (VA)
Syracuse University

Robert Mathern

Robert Mathern

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), YMGE 2015 (Outstanding), NAIMUN 2016

St. Vincent-St. Mary High School (OH)
The George Washington University

Joseph Paik

Joseph Paik

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate)

Santa Margarita Catholic High School (CA)
Brown University

Ethan Park

Ethan Park

WEMUN Expo 2015 (Outstanding)

Gilman School (MD)
Columbia University

Grace Park

Grace Park

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), Head Delegate

Henry Gunn High School (CA)
University of Chicago

Abigail Rasol

Abigail Rasol

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate)

Heschel School (NY)
Barnard College

Danielle Stoner

Danielle Stoner

WEMUN Expo 2015 (Honorable)

Highland High School (NY)
Baruch College

Angel Zhou

Angel Zhou

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate)

Branson School (CA)
Harvard University

Jason Guo

Jason Guo

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), HMUN India 2015 (Honorable)-Head Delegate

Hershey High School (PA)
Case Western University

Nikhil Kassum

Nikhil Kassum

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), HMUN India 2015 (Best Delegate), NAIMUN 2016

Upper Canada College (Ontario)
Tufts University

Thomas Kenna

Thomas Kenna

WEMUN Expo 2015 (Outstanding), HMUN India 2015 (Outstanding), Stevenson Fellow

Floral Park Memorial High School (NY)
American University

Alexander Nehrbass

Alexander Nehrbass

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), HMUN India 2015 (Best Delegate)

 Lexington High School (MA)
McGill University

Evan Torrisi

Evan Torrisi

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), HMUN India 2015 (Best Delegate),YMGE 2015 (Best Delegate), NAIMUN 2016 (Best Delegate)

Red Hook High School (NY)
Syracuse University

Vyoma Sahani

Vyoma Sahani

WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), HMUN India 2015 (Honorable)

Lexington High School (MA)
Barnard College

Kathryn Cross

Kathryn Cross

HMUN India 2015 (Best Delegate)

Mira Costa High School (CA)
Wellesley College

Alice Bennett

Alice Bennett

YMGE 2015 (Outstanding Delegate), HMUN India 2016 (Best Delegate)

Lincoln School (RI)
Dartmouth College

Samantha Griffith

Samantha Griffith

YMGE 2015, Stevenson Fellow, WEMUN Expo 2015 (Best Delegate), YMGE 2016 (Outstanding Delegate), WEMUN 2016 (Best Delegate), HMUN India 2016 (Best Delegate), YMGE 2016 (Outstanding Delegate), HACIA (Outstanding Delegate), YMGE 2017 (Best Delegate), NAIMUN 2018 (Best Delegate)

Troy Athens High School (MI)
Wayne State University

Andrew Howard

Andrew Howard

YMGE 2015 (Best Delegate), Head Delegate

Thomas Jefferson High School of Science and Technology (VA)
University of Pennslyvania

Annabelle Lee

Annabelle Lee

YMGE 2015 (Outstanding Delegate), HACIA 2016 (Outstanding Delegate)

McLean High School (VA)
University of California, Los Angeles

Alexandra Prendergast

Alexandra Prendergast

YMGE 2015 (Best Delegate)

Danbury High School (CT)
Wesleyan University

Noah Riley

Noah Riley

YMGE 2015 (Best Delegate), Stevenson Fellow, WEMUN Expo 2016 (Best Delegate), HMUN India 2016 (Honorable)

Belmont High School (MA)
Boston University

Casey Wang

Casey Wang

YMGE 2015 (Outstanding Delegate), HACIA 2016 (Outstanding Delegate), NAIMUN 2016 (Verbal)

Eagle’s Landing Christian Academy (GA)
Georgetown University

Spencer Weiss

Spencer Weiss

YMGE 2015 (Best Delegate)

Thomas Jefferson High School of Science and Technology (VA)
University of Pennsylvania

Christian Rodriguez

Christian Rodriguez

NAIMUN 2016 (Best Delegate), HACIA 2017 (Outstanding Delegate), NAIMUN 2017 (Outstanding), NAIMUN 2018 (Honorable)

Bergen County Academies (NJ)
Trinity College/Columbia University

Rose Jacobs

Rose Jacobs

NAIMUN 2016 (Honorable), Stevenson Fellow, WEMUN Expo 2016 (Best Delegate), HMUN India 2016 (Outstanding), NAIMUN 2017, Invitational Secretary-General

Walter Peyton College Prep (IL)
Science Po/Columbia University

Nikita Bastin

Nikita Bastin

HACIA 2016

Saint Francis High School (CA)
Stanford University

Gaurang Goel

Gaurang Goel

HACIA 2016, WEMUN Expo 2016 (Best Delegate), HMUN India 2016 (Outstanding Delegate), NAIMUN 2017 (Best Delegate)

Loomis Chaffee School (CT)
Harvard University

Robert Hobart III

Robert Hobart III

HACIA 2016, WEMUN Expo 2016 (Best Delegate), HMUN India 2016 (Outstanding Delegate), NAIMUN 2017 (Best Delegate)

The Bay School of San Francisco (CA)
Dartmouth College

William Kim

William Kim

HACIA 2016

Northwood High School (CA)
Boston College

June Lee

June Lee

HACIA 2016 (Outstanding)

Saint Francis High School (CA)
Stanford University

Will Ryu

Will Ryu

HACIA 2016

Thomas Jefferson High School of Science and Technology (VA)
The College of William and Mary

Aditya Iyengar

Aditya Iyengar

Stevenson Fellow, YMGE 2016 (Best Delegate), NAIMUN 2017 (Best Delegate)- Head Delegate

Wootton High School (MD)
New York University

Faiz Syed

Faiz Syed

Stevenson Fellow, YMGE 2016, NAIMUN 2017 (Verbal)

George Walton Comprehensive High School (GA)
University of Georgia

Andrew Perry

Andrew Perry

Stevenson Fellow

Fairview High School (CO)
University of St. Andrew’s

Alexandra Albanese

Alexandra Albanese

Stevenson Fellow, YMGE 2016 (Best Delegate), WEMUN Expo 2016 (Best Delegate), YMGE 2017 (Best Delegate)

St. Vincent-St. Mary High School (OH)
American University

Jaebok Lee

Jaebok Lee

Stevenson Fellow, WEMUN Expo 2016 (Best Delegate), HMUN India 2016 (Best Delegate)

Harvard-Westlake School (CA)
Georgetown University

Avery Leake

Avery Leake

WEMUN Expo 2016 (Best Delegate)

Lexington High School (MA)
University of Texas, Austin

Richard Zhao

Richard Zhao

WEMUN Expo 2016 (Best Delegate)

Marianapolis College (Quebec)
University of Toronto

Laura Chu

Laura Chu

WEMUN Expo 2017 (Best Delegate), HMUN India (Best Delegate)- Head Delegate

Thomas Jefferson High School for Science and Technology (CA)
University of Pennsylvania

Lily Liu

Lily Liu

WEMUN Expo 2016 (Best Delegate), NAIMUN 2017 (Verbal)

Loomis Chaffee School (CT)
Stanford University

Michael Dianetti

Michael Dianetti

WEMUN Expo 2016 (Best Delegate), HMUN India 2016, YMGE 2016 (Best Delegate), NAIMUN 2017 (Outstanding), YMGE 2017 (Best Delegate), NAIMUN 2018 (Best Delegate)- Head Delegate, Invitational secretary-general

St. Vincent-St. Mary High School (OH)
Tufts University

Lily Martin

Lily Martin

YMGE 2016 (Best Delegate)

The Lincoln School (RI)
McGill University

Tengi Shiga

Tengi Shiga

YMGE 2016 (Best Delegate), NAIMUN 2017, Invitational Secretary-General 2018

Hononegah Community High School (IL)
Boston University

Fiona Gaffney

Fiona Gaffney

YMGE 2016 (Outstanding Delegate), YMGE 2017 (Best Delegate)

St. Vincent-St. Mary
Vineet Parikh

Vineet Parikh

YMGE 2016 (Best Delegate)

Watchung Hills Regional High School (NJ)
Cornell University

Alexandros Economou-Garcia

Alexandros Economou-Garcia

YMGE 2016 (Best Delegate), YMGE 2017 (Outstanding), NAIMUN 2018, NSS 2018

Glenbrook South High School (IL)
Gettysburg College

Roshan Shelley

Roshan Shelley

YMGE 2016 (Best Delegate)

J.P. Stevens High School (NJ)
Rutgers University

Arlo Halpern

Arlo Halpern

HACIA 2017 (Best Delegate), YMGE 2017 (Best Delegate), WEMUN Expo 2018 (Best Delegate)

The Bay School of San Francisco (CA)

Tyler Jager

Tyler Jager

WEMUN Expo 2017 (Best Delegate), HMUN India 2017 (Best Delegate)

Burr and Burton Academy (VT)
Yale University

Aileen Feng

Aileen Feng

WEMUN Expo 2017 (Best Delegate)

Wooton High School (MD)
Johns Hopkins University

Shai Fructer-Lofdahl

Shai Fructer-Lofdahl

WEMUN Expo 2017 (Best Delegate), NAIMUN 2018 (Outstanding), NSS Executive Director

Princeton Day School (NJ)

Eric Yao

Eric Yao

WEMUN Expo 2017 (Outstanding), HMUN India 2017 (BEST DELEGATE), (YMGE 2017 (OUTSTANDING)

Wooton High School (MD)

Lasya Rajan

Lasya Rajan

WEMUN Expo 2017 (Best Delegate), HMUN India 2017 (Honorable)

Lexington High School (MA)
Georgetown University

Sophie Howery

Sophie Howery

WEMUN Expo 2017 (Outstanding), HMUN India 2017 (Honorable)

McLean High School (VA)

Neelam Sandhu

Neelam Sandhu

WEMUN Expo 2017 (Best Delegate)

Bedford High School (NH)
Yale University

Michael Lin

Michael Lin

WEMUN Expo 2017 (Best Delegate), HMUN India 2017 (Best Delegate), NSS 2018 (Outstanding)

Troy High School (MI)
University of Pennsylvania

Vince Glidden

Vince Glidden

WEMUN Expo 2017 (Best Delegate), YMGE 2017 (Outstanding)

St. Vincent-St. Mary High School (OH)
The Ohio State University

Ryan Smith

Ryan Smith

Stevenson Fellow, YMGE 2018 (Outstanding)

St. Vincent-St. Mary High School (OH)

John Fernandez

John Fernandez

YMGE 2017 (Best Delegate), HMC Europe 2018 (Outstanding)

Greenwich High School (CT)

Amay Mehta

Amay Mehta

YMGE 2017 (Honorable), HMC Europe 2018

Watchung Hills Regional High School (NJ)

Dimagi Kottage

Dimagi Kottage

YMGE 2017 (Best Delegate), NSS 2018 (Honorable)

Wootton High School (MD)

Shazia Ahmed

Shazia Ahmed

YMGE 2017 (Outstanding)

Wooton High School (MD)
New York University

Andrew Xu

Andrew Xu

YMGE 2017 (Outstanding)

Belmont High School (MA)

Hamzah Shah

Hamzah Shah

YMGE 2017 (Best Delegate)

Wootton High School (MD)
Brown University

Emma Hopler

Emma Hopler

YMGE 2017 (Best Delegate), NSS 2018 (Best Delegate)

Wyomissing Area High School (PA)

Joel Shapiro

Joel Shapiro

Stevenson Fellow, YMGE 2017

Wootton High School (MD)

Sophia Azimi

Sophia Azimi

YMGE 2017 (Honorable)

Washington International School (DC)
University of Pennslyvania

Young Kim

Young Kim

Stevenson Fellow

Wootton High School (MD)
United States Naval Academy

Mpilo Morris

Mpilo Morris

Stevenson Fellow

Choate Rosemary Hall (CT)
Yale University

Jennifer Kong

Jennifer Kong

Stevenson Fellow

Bergen County Academies (NJ)

Samantha Giblin

Samantha Giblin

YMGE 2017

Marquette High School (MO)

Isabelle Laxer

Isabelle Laxer

NSS 2018, Stevenson Fellow

American School of London (UK)

Luke Lytle

Luke Lytle

Stevenson Fellow, YMGE 2018

Brentwood High School (TN)

Natalie Melms

Natalie Melms

Stevenson Fellow, YMGE 2018

Edgewood High School (WI)

Sebastian Jimenez

Sebastian Jimenez

Stevenson Fellow

McLean High School (MA)

Casey Ocasal

Casey Ocasal

Stevenson Fellow, YMGE 2018, HMC Europe 2019

The Madeira School (VA)

Ayari Hama

Ayari Hama

Stevenson Fellow

Ichikawa High School (Japan)

Victor Zheng

Victor Zheng

Stevenson Fellow

The Woodlands Secondary School (Ontario)

Ayia Elsadig

Ayia Elsadig

Stevenson Fellow

Al-Noor Academy (MA)

Charlotte Kilroy

Charlotte Kilroy

Stevenson Fellow

Jeremy Cui

Jeremy Cui

Stevenson Fellow

Watchung Hills Regional High School (NJ)

Emma Woerle

Emma Woerle

Stevenson Fellow, YMGE 2018

Wyomissing Area High School (PA)

James Li

James Li

Stevenson Fellow, YMGE 2018

The Wheatley School (NY)

Brian Johnson

Brian Johnson

Stevenson Fellow, YMGE 2018

Robinsville High School (NJ)

Devanshi Gupta

Devanshi Gupta

WEMUN Expo 2018 (Best Delegate)

Adlai E. Stevenson High School (IL)

Mazon Zhao

Mazon Zhao

WEMUN Expo 2018 (Best Delegate), YMGE 2018

Deerfield Academy (MA)

Cecilie Johnsrud

Cecilie Johnsrud

WEMUN Expo 2018 (Best Delegate)

Duchesne Academy of the Sacred Heart (TX)

Joy Mobley

Joy Mobley

WEMUN Expo 2018 (Best Delegate)

Columbus High School (GA)

Emily Yang

Emily Yang

WEMUN Expo 2018 (Best Delegate)

Westlake High School (TX)

Stay in the Know!

Get all the latest tips, tactics, articles, and news from All-American Model UN! We'll send you free training material, updates on applications, and everything that's going on in the world of Model UN.

You have Successfully Subscribed!